MŠ Vláček

Zvířátka ze dvorku

Publikováno 10. října 2022 v kategorii MŠ Vláček.

Děti ze třídy Žirafa zahájily první říjnový týden seznámením se se zvířátky ze dvorku. Povídali jsme si o zvířecích rodinách, kde bydlí a pracovali s obrázky, na kterých děti procvičovaly číslovky od 1 do 5. Celým týdnem nás provázela píseň "Když jsem já sloužil". Povídali jsme si o práci na poli, o plodinách, které se na podzim z pole sklízí. Naučili jsme se pohybovou říkanku "Brambora" a "Strašák". Zabloudili jsme i k rybníčku a lesu, kde jsme se seznámili s jejich zvířecími obyvateli. Děti si procvičily jemnou motoriku, trpělivost a pečlivost při výrobě zvířátek, které omotávaly vlnou. A ještě jsme stihli oslavit narozeniny.