Zvířátka v zimě

Publikováno 30. ledna 2022 v kategorii MŠ Vysočánek.

Jak se mají zvířátka v zimě, kdo z lesních zvířat spí celou zimu a které zvířátko si shání potravu. To vše nás zajímalo po celý týden ve školce. Se zvířátky jsme se nejprve seznámili díky pohádce O rukavičce. Poznávaly jsme obrázky zvířat, také jsme se vypravili za myslivcem do lesa (viz. další příspěvek). V centrech aktivit jsme poznávaly stopy zvířat, hledali jsme cestu ke krmelci, zdramatizovali jsme pohádku O rukavičce, stavěli jsme krmelec, kreslili stopy zvířat, obskládávali jsme obrázek oříšky a pak jsme si na nich pochutnali, hledali jsme zvířecí rodinky, skládaly puzzle lesních zvířat, hráli jsme pexeso s lesními zvířátky. Po celý týden děti průběžně pracovaly na obrázku zimního lesa s krmelcem a zvířátky.