ZELENINA, ZELENINA, TO JE ZDRAVÁ VĚC!

Publikováno 20. října 2021 v kategorii MŠ Pohádka.

I přes velmi nízký počet dětí jsme si ve VRABČÁCÍCH povídali o zelenině, ovoci a našem zdraví.

„Zelenina, zelenina, to je zdravá věc,

vyléčí tě za pět vteřin, dřív než řekneš švec!“

Toto „heslo“ nás provázelo po celý týden a vymyslel ho náš kamarád Vojtíšek. V zelenině           a ovoci je spousta vitamínů, to přece každý ví   . Děti si to také moc dobře uvědomovaly        a talíře se zeleninou nebo ovocem byly na svačinkách ihned fuč. Paní učitelky jsou moc rády,   že děti zeleninu a ovoce moc dobře znají. Povídali jsme si co je pro naše zdraví důležité a jak se o něj musíme starat. Děti třídily dobré a naopak špatné potraviny pro naše tělo, které vystřihovaly z letáků.

V centru BARVIČKA děti vyráběly mrkve v hlíně, kde obkreslovaly, stříhaly a lepily.

V centru ZKOUMÁLEK děti „kouzlily“ se špendlíkem a vznikl jim plastický podzimní obrázek, kde trénovaly špetkový úchop a koordinaci ruky a oka. V KUTÍLKOVI pracovaly s prstovými barvami.

Ve ŠKOLIČCE předškoláci procvičovali horní oblouky při skoku zajíce a mladší děti spojovaly zeleninu s jejich stínem.

Ve FIGURCE skládaly vysoké ovocné věže a dřevěné postavy chlapce a dívky.

Nejvíce však děti bavila dramatizace pohádky „O veliké řepě“ a poznávat zeleninu podle hmatu.                                Děti byly moc šikovné   .