Zdravě spím a zdravě jím, ničeho se nebojím!

Publikováno 13. března 2022 v kategorii MŠ Pohádka.

Vrabčáci ví, jak pečovat o své zdraví! 10 dobrých rad – jako 10 prstů   .

SPORTUJ - kromě pohybu venku jsme si zahráli prima dotykovou pohybovku - děti se musí s kamarádem ,,přilepit“ na zvukový signál určitou částí těla. Zacvičili jsme si také s tyčkami a kroužky.

JEZ ZDRAVĚ- připravili jsme si mrkvovo jablíčkový salát, v centru Školička děti poznávaly potraviny, které jsou pro naše tělo prospěšné.

Vysvětlili jsme si rady – DOSTATEČNĚ PIJ, OTUŽUJ SE, DOSTATEČNĚ SPI A ODPOČÍVEJ, UMÝVEJ SI RUCE, OBLÉKEJ SE PŘIMĚŘENĚ, DODRŽUJ HYGIENU.

V centru Zkoumálek si děti radu ČISTI SI ZUBY vyzkoušely nanečisto – nakreslily si na zoubky zbytky jídla a čistily zubním kartáčkem.

Předškoláci si připravili pro mladší děti scénku ,,U pana doktora“. Pacienti přicházeli s kašlem, naraženým kolenem a rukou či s rýmou. V ordinaci pomáhaly i šikovné paní sestřičky   .

S DOBROU NÁLADOU JDE VŠECHNO LÉPE – a vše se daří   .