MŠ Vláček

Zajíčci a dobrodružství s jablíčky

Publikováno 8. října 2022 v kategorii MŠ Vláček.

Minulý týden si děti v Zajíčku vyprávěly o jablíčkách a jejich zpracování. Proto podnikla paní učitelka Radka společně s Míšou a Eliškou malou expedici do moštárny, kde se dozvěděli, jak se z jablíček vyrábí mošt. Akce se zdařila a druhý den ve školce nadšeně vyprávěli svým kamarádům nové poznatky. Přinesli také mošt na ochutnání, takže nikdo nepřišel zkrátka.

Následující den jsme se s dětmi pustili do zpracování jablíček také ve školce, jak jinak než upečením výborné buchty. Děti si napřed jablíčka umyly a za dohledu paní učitelky také nastrouhaly a vypracovaly těsto. Až budete tedy příště doma péct, nezapomeňte si přizvat pomocníky, kteří už vědí jak na to. Na závěr jsme si na buchtě všichni pochutnali a nabídli také paní kuchařce i Medvídkům.