Workshop zdravého stravování, aneb putování za vitamíny.

Publikováno 27. října 2022 v kategorii MŠ Vysočánek.

V úterý 25.10. v 15:30 jsme se sešli na školní zahradě, abychom si společně vyměnili recepty zdravých a oblíbených jídel a ochutnali výbornou dýňovou polévku a bramboráky z regionálních potravin. Děti v Kuřátkách krájely na polévku dýňi, děti ve Veverkách zase krájely chléb na krutonky a také okrajovaly a strouhaly na robotu brambory. Po úvodním slově a přivítání rodičů jsme se přesunuli k pohádce Zajíček Ušáček. Děti slíbily, že pomohou nasbírat zásoby pro zajíčka na zimu. Nejprve jsme si společně zazpívali a zahráli hru Koulelo se, koulelo, poté dostaly děti na krk kouzelný klíč a již se rozcházely po jednotlivých stanovištích nazvaných podle vitamínů. Např. koulely jablko a krmily jím tygra, objížděly obrys hrušky na koloběžce, vykopávaly mrkev, slalomem vyvážely do kopce brambory. Za splněný úkol dostaly samolepku na klíček, aby získal kouzelnou moc. Mezitím děkujeme rodičům za smažení bramboráků a servírování polévky na naší dřevěné kuchyňce. Po splnění úkolů a občerstvení jsme se sešli opět u divadla. Zajíček dětem poděkoval a řekl jim, že po té krásné duze, kterou vidí na obloze, jim někde sklouzl za odměnu poklad. Děti proběhly zahradu a skutečně, poklad našly pod keřem. Teď bylo zapotřebí kouzelných klíčů a kouzelného zaříkávadla k otevření pokladu. To se nám naštěstí povedlo hned na poprvé, a proto si každý odnesl slaďounké jablko.