Výukový program,,Ptáčkové“.

Publikováno 26. května 2022 v kategorii MŠ Pohádka.

V pátek 20.5. a ve čtvrtek 26.5. nás navštívila p. M.Rajnošková z organizace Chaloupky s výukovým programem o ptáčcích. Zúčastnily se jí nejstarší děti z celé MŠ. Nejprve se všichni představili a pověděli, jaké ptáčky znají, pak si zahráli ptáčkové pexeso. Vyprávěli si, z čeho jsou vyrobená hnízda (peří, mech, tráva..), potom si z různých látek a provázků ve dvojicích vyrobili své vlastní hnízdo. Paní školitelka dětem ukázala vejce různých velikostí a barev. Děti se dozvěděly, že výr má vejce kulaté, ve dvojicích si vyzkoušely nošení potravy do hnízda a také odletěly do teplých krajin jako někteří ptáčkové. Seznámily se s nebezpečím, které mláďátkům hrozí (kočka, kuna…). Navzájem se okroužkovaly na nohu bezpečnostním reflexním páskem. Vyjmenovaly rozdíly mezi ptákem a savcem, poznávaly ptáčky z plsti a převlékaly se za ně. Ukázaly si různé druhy peří, zahrály si na datla, ťukaly tyčkami do stromů. Nakonec si užily honičku,,Na žluny“.

Povídání bylo poučné i zábavné, děti se dozvěděly spoustu zajímavostí ze života ptáčků. Paní Rajnoškové moc děkujeme.