MŠ Vláček

Výsledky soutěže: Vláček pěšky do školy

Publikováno 24. října 2024 v kategorii MŠ Vláček.

V týdnu od 16.9. do 20.9.2024 jsme se zúčastnili projektu „Pěšky do školy“. Cílem projektu v naší školce bylo vytvořit, v těsné blízkosti MŠ, bezpečný prostor pro pohyb dětí, umožnit dětem více zdravého a přirozeného pohybu a snížit znečištění ovzduší v blízkosti naší mateřské školy. V rámci projektu jsme se v tomto týdnu věnovali tématu „Doprava“ a realizovali řadu doprovodných aktivit, jako například nácvik pravidel silničního provozu, poznávání značek s využitím beebota, vycházky na vlakové nádraží a další. Všechny děti dostaly reflexní prvky, tzv. „Reflexáky“, které si nalepily na oblečení, batohy ale i helmy nebo kola.

Souběžně s kampaní „Pěšky do školy“ probíhala i soutěž se stejným názvem. Celý týden jsme zaznamenávali cestu dětí do/z mateřské školy, přičemž jsme za pěší chůzi, jízdu na kole, koloběžce, odrážedle či jízdu veřejnou dopravou a doprovodné aktivity, sbírali body do soutěže. Celkově se kampaně, a tedy i soutěže, zúčastnilo 501 mateřských, základních a středních škol z 338 obcí celé České republiky. V kategorii mateřské školy jsme se, z celkových 287 zúčastněných, umístili následovně:

11. místo třída Žirafa,

18. místo třída Medvídek,

28. místo třída Veverka a

104. místo třída Zajíček.

Rádi bychom znovu poděkovali všem zúčastněným za součinnost na projektu. Těšíme se na další spolupráci.