Všechny moje prsty, schovaly se v hrsti….

Publikováno 25. září 2022 v kategorii MŠ Pohádka.

Motivací pro hru s prstíky byla veršovaná pohádka ,,Paleček a jeho kamarádi“, kterou si Vrabčáci zahráli a pak si o ní povídali – pomáhat si je správné a všechno se lépe daří   . Umíme pojmenovat svoje prsty a hry na rozvoj jemné i hrubé motoriky nás provázely celý týden. Děti cvičily manipulaci s kolíčky a drobným materiálem, třídily dle barvy, soustředily se na střídání doteku prstů( palec-palec, palec – ukazováček, palec- prostředníček…..), vyťukávaly prsty rytmus slov na kyblíky, kreslily na velké archy, hádaly pantomimu ( Co dělají naše ruce).

Předškoláčci vymysleli spoustu úkonů, které naše ruce provádí( hladí, češou, hází, drží, lepí…), tím se učí správnému pojmenování konkrétních činností.                                                                      Říkanku, kterou děti umí, Vás jistě rády naučí.

VŠECHNY MOJE PRSTY SCHOVALY SE V HRSTI.

SPOČÍTÁM JE HNED, JEDNA, DVA, TŘI, ČTYŘI, PĚT!

V centrech úkoly souvisely s tématem. V Barvičce děti vytrhávaly papír na kapky, otiskovaly svoje ruce a tupovaly prstovými barvami.

Ve Zkoumálku hmatem rozpoznávaly počet zdvižených prstů kamaráda.

V Kostičce stavěly stromy a určovaly výšku( předškoláci rozdíl – vysoký, nižší, nejnižší).

Ve Sportíku vylézaly za šiškou.

Ve Figurce cvičily motoriku při rozpohybování dřevěných panáčků, navlékaly korálky a skládaly barevné válečky.

Na školní zahradě si děti samy připravily překážkovou dráhu ze všeho, co našly v altánu. Pohyb musí být   .