Vrabčáci na výletě.

Publikováno 27. června 2022 v kategorii MŠ Pohádka.

V minulém týdnu se děti ze třídy Vrabčáci vypravily na výlet na Zelenou horu za beránky.

Nejprve se svezly MHD a po schodech vystoupaly skoro až k poutnímu kostelu na Zelené hoře. Cestičkami po stráních se prošly mezi ohradami a hledaly pasoucí se beránky. Děti si nakonec užily i trochu dobrodružství, když si cestu zkracovaly po žebříku přímo přes ohradu.

Kousek cesty jsme prošli po Kinského lesní stezce, kde jsme si na jednom z odpočívadel dali svačinku a shlédli improvizované divadélko o Červené Karkulce. Na zpáteční cestě kolem ohrad jsme ještě přepočítali pasoucí se beránky (na konečném počtu jsme se neshodli) a stavili se s dětmi na vanilkovou zmrzlinu. Děti si výlet náležitě užily a pak už jen zbývalo vrátit se do školky na oběd.