Vrabčáci, hurá na palubu

Publikováno 17. června 2024 v kategorii MŠ Pohádka.

V týdnu s námořníky jsme byli většinu času na lodi, kterou jsme si postavili ve třídě. Kapitán vždy zodpovídal za loď, námořníci plnili povely, ujali se kormidla, uklízeli loď, vyhlíželi pevninu, chytali ryby a grilovali je   . Tvořivá dramatika byla součástí naší hry – děti zažily bouři, velké vlny, staly se potápěči lovící mušle, zažily výcvik námořníků.

V centrech aktivit si zkusily postavit pyramidy, tvořily moře s rybkami a želvami, lupou prozkoumávaly škebličky, pouštěly vyrobené loďky po vodě, cvičily výstup na žebřiny při pozorování krajiny a ostrovů. Předškoláčci si vyzkoušeli lámat špejle (sestavovali z nich kostry ryb) a správné zavazování uzlíků. Děti z Vrabčáků získaly základní poznatky o moři a životu v něm, krátká říkadla si osvojily při rytmizaci.

Krásné počasí jsme si užili při výšlapu k Mamlasovi. Při procházce úvozem děti našly ,,největší“ list mlíčáku, který pak vzaly k obědu našim klukům morčátkům   . Sledovaly z dálky Žďár i zemědělské stroje na poli. U Mamlase si odpočaly a pak hurá hledat ostrov plný barevných motýlů, vysokých stromů, sopek, oranžových květin a jezer. Ten jsme našli společnými silami a pak i poklad, který našim námořníkům zanechal kapitán velké zaoceánské lodi.