Vítáme podzim

Publikováno 27. září 2024 v kategorii MŠ Vysočánek.

Celý týden jsme si s dětmi vyprávěli o ovoci a plodech podzimu.

Děti ze třidy Veverek strouhaly a krájely jablíčka, malovaly výzdobu na okna, z ovoce si vyrobily razítka a tiskaly jimi. V centrech aktivit si procvičovaly jemnou i hrubou motoriku.

Společně s dětmi jsme navštívili naše kamarády ze školky a pozorovali život v zahradním jezírku. Za pozvání moc děkujeme:-)

Kuřátka si také užívala plodů podzimu. Týden jsme otevřeli pohádkou "O veliké řepě". V centech aktivit si děti zkusily pohádku ztvárnit pomocí loutek, tiskaly prstovými barvami, kreslily a modelovaly z plastelíny. Trénovali jsme trhání jablíček ze stromu - žebřin a při písničce "Měla babka čtyři jabka" jsme si zatančili mazurku.

Na školní zahradě jsme hledali a sbírali plodiny a děti je využily v blátivé kuchyňce , při procházkách v okolí školky jsme poznávali ovoce a hráli pohybové hry.

Rodičům děkujeme za ovoce a zeleninu ze zahrádek. Ke svačině jsme si nakrájeli jablíčka a hrušky a děti si na nich moc pochutnali.