MŠ Srdíčko

Víkendová péče o třídní veverky

Publikováno 8. února 2022 v kategorii MŠ Srdíčko.

Díky dětem i rodičům ze třídy VEVERKA se rozběhla víkendová péče o naše maskoty-plyšové veverky Áju, Oříška, Zrzečku, Kaštánka, Lískáčka, Ouška, Čipmánka, Kiku a Iku, Šumavánka, Zrzka, Járínka a ZuzankuZa ta léta k původní veverce Áje přibyla spousta dalších kamarádů- darem od rodičů a dětí, nebo si ji s dětmi vyhlídneme v obchodě a také je vozí paní učitelky z dovolené. Tak se nám veverčí rodinka stále rozšiřuje.

Veverušky si děti spravedlivě vybírají v pátek v rámci komunitního kruhu a je pěkné sledovat, s jakou radostí tuto chvíli prožívají a mezi sebou se domlouvají, jak se u nich veverka bude mít.

Děti zodpovědně plní úkol- během víkendu se pěkně o vybranou veverku postarat-připravit jí pelíšek, pečovat o její kožíšek, brát ji s sebou na výlety, hladit a mazlit, případně ji třeba pěkně vyprat, vystrojit a ozdobit a na závěr ji zase v pondělí v pořádku vrátit do školky.

Péčí o veverku se učí mít za něco zodpovědnost, rozvíjejí empatii a sdílejí společné zážitky.

V pondělí si pak o jejich zážitcích rádi povídáme v komunitním kruhu a sdílíme zkušenosti.

Rodičům moc děkujeme za trpělivost a laskavý dohled, a krásné fotografie, co pěkného si děti i svěřená veveruška o víkendu užily.