Z ředitelství

Včelka Bee-Bot - interaktivní robotická pomůcka

Publikováno 3. března 2022 v kategorii Z ředitelství.

V rámci projektu „Místní akční plán vzdělávání II ORP Žďár nad Sázavou“, registrační číslo projektu CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0009150, bylo ustanoveno 5 pracovních skupin.

V každé skupině má Mateřská škola Žďár nad Sázavou svého zástupce. V pracovní skupině zaměřené na rozvoj matematické gramotnosti je to p.uč. Chlubnová Eva z MŠ Sluníčko a díky ní jsme získali do každé mateřské školy úžasnou pomůcku, programovatelnou robotickou hračku včelku Bee-bot. Je to digitální interaktivní pomůcka na rozvoj logického myšlení, prostorové představivosti, plánování a předmatematických dovedností.

U dětí ve věku 5-7 let je to vhodný nástroj pro výuku základů programování, informatiky a matematiky. Včelka se pohybuje po krocích ve 4 směrech: dopředu, dozadu, doleva a doprava. Jednoduchými tlačítky mohu děti včelku naprogramovat až na 40 kroků. Je nutné mít hladkou podložku se čtvercovou sítí (15 x 15 cm). Na foto je vidět, jak děti programování včelky zaujalo a baví je . Děkujeme .