Vánoční čas v Kuřátkách

Publikováno 10. prosince 2021 v kategorii MŠ Vysočánek.

A je po Mikuláši. Děti měly plno zážitků, které si od rána sdělovaly a tak jsme si o nich ještě pověděli v komunitním kruhu. Poté nás čekala velká práce - zdobení stromku ve třídě. Děti za poslechu koled stromek sami ozdobily a daly si opravdu záležet. Tak snad nám Ježíšek něco pod ten náš strom nadělí. Také bylo zapotřebí vyrobit ozdoby na náš velký vánoční strom do vestibulu školky, který jsme se rozhodli, že v pátek ozdobíme. Začali jsme tedy vykrajovat ozdoby z moduritu, který nám paní kuchařka upekla a druhý den jsme se pustili do zdobení třpytkami - leskne se nám teď školka celá :-). Samozřejmě jsme nezapomněli ani na centra a tak si děti v ateliéru namalovaly vánoční strom, v domácnosti upekly perníky, v kostkách obskládaly stromky z dřevěných špalíčků či víčkama od pet lahví, v pokusech třídily stromy, jejich plody a větvičku a v manipulačních činnostech lepily řetěz z barevných proužků papíru. Také jsme se učili vánoční písně, které si děti rychle zapamatovaly a v pátek je krásně zazpívaly u vánočního stromku.