U záchranářů

Publikováno 17. května 2023 v kategorii MŠ Pohádka.

Naši předškoláci měli možnost navštívit Zdravotnickou záchrannou službu. V garážích na poliklinice nám maminka kamaráda Vojtíka ukázala vše, co záchranáři potřebují ke své práci.

Ze sanitky vyjelo lehátko, dva velké batohy a v nich spoustu věcí – obvazy, léky, dlahy, monitory, teploměry, vrtačka, infuze, léky, fólie, dýchací přístroje, fonendoskop. A ještě další pomůcky, které nám paní záchranářka ukázala a trpělivě vysvětlovala, na co se používají. Připomněli jsme si číslo na rychlou pomoc a za jakých okolností sanitky vyjíždí, např. k bezvědomí, k různým úrazům, k dopravním nehodám. Děti ví, že když se telefonuje, důležité je nahlásit, co se stalo a kde jsme. Nakoukli jsme i do sanitky   . Beseda s názornými ukázkami byla poutavá, děti získaly představu o náročné práci záchranářů. Děkujeme.