Týden sportu

Publikováno 18. června 2023 v kategorii MŠ Pohádka.

Vrabčáci si užili dostatek pohybu a sportování, zdokonalovali si své pohybové dovednosti. Ví, že pohyb a sport je prospěšný pro zdraví. Ve třídě hráli různé pohybovky, cvičili s ruličkami, měkkými kostkami a kroužky, házeli na cíl.

Na hřišti se učili skákat do písku, nejprve z místa, pak s rozběhem. Nejvíce se děti těšily na přirozený pohyb, tedy běh. Všichni to jedno kolečko na hřišti uběhly   . I sprint zvládly, starší se snažily s kamarádem o závod samozřejmě vyhrát. Na školní zahradě pak běhaly slalomem mezi pařezy a nechyběly ani honičky s kamarády. Všichni Vrabčáci si vysportovali zajíčkovou medaily   .

Centra aktivit

Barvička – procvičování stříhání podle čáry – mraky, vlasy

Školička – hra domino a sestavování podle počtu

Kutílek – šroubování uzávěrů, šroubů a matiček