MŠ Vláček

Týden s knihou

Publikováno 28. března 2023 v kategorii MŠ Vláček.

V minulém týdnu jsme si se Zajíčky povídali o knihách. Zkoumali jsme rozdíly mezi dětskými knihami s obrázky a plnými písmenek pro dospělé. Nejvíce zaujaly kuchařské knihy a encyklopedie. Děti si vyzkoušely roli spisovatele, ilustrátora i navrhnout obal knihy, vyrobily si list ručního papíru a pokusily se o přepis psacího písma husím brkem. Ve čtvrtek jsme navštívili Knihařství a vazačství knih, odkud si děti odnesly malý dáreček určený k výrobě knížečky i s obalem. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých věcí a především jsme zjistili, jak moc složité je knihu vyrobit než se dostane do knihkupectví nebo knihovny, odkud si ji můžeme půjčit.

Stále jsme se však vraceli ke klasickým pohádkám, a to nejen při čtení, různých aktivitách, ale i při cvičení a hrách. A jak se četly pohádky, když ještě nebyly knihy? No přece vyprávěním, a tak jsme si také zkusili pohádky vyprávět za pomoci obrázků. V závěru týdne jsme se s mladšími dětmi pustili do dramatizace pohádky "O Budulínkovi".