Sv. Martin

Publikováno 12. listopadu 2021 v kategorii MŠ Vysočánek.

"Martin jede, zimu veze"

Tento týden se děti seznamovaly se změnami v přírodě ( roční období Podzim, zima - znaky), poslechly si příběh o sv. Martinovi a zdramatizovaly si ho. Učily se písničky o sv. Martinovi, hrály na Orffovy nástroje, poznávaly hlásky na začátku slova, rytmizovaly, procvičovaly tvary, hrály hru na postřeh "Martin". Seznamovaly se s pranostikami, cvičily zdravotně preventivní cviky + překážková dráha (plazení, skoky, přitahování na lavičce, lezení - žebřiny).

V centrech aktivit si děti vyzkoušely spoustu činností: Ateliér - koník, podkova, husa, lucernička

Domácnost - sušenky

Pohyb - stavba překážkové dráhy

Hudba - písničky na klávesách "Halí belí" a Prší, prší