Sovičky se tento týden vítaly s novým rokem a se třemi králi

Publikováno 14. ledna 2024 v kategorii MŠ Pohádka.

My tři králové jdeme k vám..
Kdo by neznal píseň tří králů..
V rozezpívané třídě Soviček děti vymalovávaly veselé barevné novoročenky a omalovánky s motivem letošního letopočtu 2024.
S třemi králi děti pracovaly v centrech aktivit:
Ve Školáčku při plnění úkolů v pracovních listech rozvíjely své grafomotorické dovednosti, správný  "špetkový" úchop tužky a rozvíjely zrakové schopnosti.
V Tvořílku si vyráběly královské koruny, tři krále na kometě nebo vystřihovaly postavičku krále, který po slepení stál.
Ve Zkoumálku, který probíhal venku, pozorovaly zamrzající bubliny z bublifuku, a ve Cvičílku, který probíhal také venku - na školní zahradě, ale i při procházkách - trénovaly chůzi po nerovném povrchu.
Děti ke hrám využily i pískovnici, dřevěné vkládačky a nové stavebnice.
Při dechovém cvičení přenášely brčkem papírové čtverečky.
Předškoláci určovali první hlásku ve slově, vytleskávli slova na slabiky a poznávali, jestli jsou slabiky krátké nebo dlouhé.