Sovičky a čarodějnice

Publikováno 30. dubna 2023 v kategorii MŠ Pohádka.

Velkým sletem čarodějnic, čarodějů a jiných démonických bytostí ve středu na školní zahradě při akci s rodiči, vrcholilo naše povídání o tradici pálení čarodějnic. V centrech aktivit děti vyráběly papírové pavoučí čelenky, papírové hadí prsteny, stavěly strašidelné hrady, vyráběly z modelíny, zpívaly písničky o čarodějnicích u kterých to rozjely při jejich rytmizaci na kyblíčky😄. V pátek z jedlé sody, potravinářského barviva, třpytek, jaru a octa míchaly čarodějné kouzelné lektvary. Při kolektivní čarodějné masáži  si příjemně navzájem poškrabkaly zádíčka. A abychom využili kouzelné moci tohoto týdne, namalovaly si děti na papírový sáček bubáka či strašidlo, kterého se bojí, nafoukly sáček a prásk! Porazily a zbavily se svého strachu.                                                                                                                            A teď už jenom hurá, užívat si sluníčka a snad už i teplého počasí, jako bylo ve čtvrtek, kdy si konečně děti mohly užít her na školní zahradě😁.