Sovičky a Antarktida

Publikováno 3. února 2022 v kategorii MŠ Pohádka.

Znáte písničku Antarktida od Pokáče? My Sovičky ano a dokonce ji umíme celou nazpaměť!

Tato písnička nás provázela celým naším týdnem zaměřeným na tučňáky a zvířata žijících na ledovci na jižním pólu. Povídali jsme si o tom, proč jsou pro lidstvo ledovce tak důležité, jak jim svým chováním a jednáním škodíme nebo naopak můžeme pomoci. Také jsme si na glóbusu ukázali podnební pásy a vysvětlili si, že někde je pouze zima, jinde zase pouze teplo, ale u nás máme obojí! A to je přeci prima😄!

Již v ranním úkolu nejmladší děti skládaly rozstříhané obrázky tučňáků, starší přiřazovaly správný počet k číslicím a hledaly na dvou obrázkách 5 rozdílů. Všechny pak řadily tučňáky podle velikosti.

V centrech aktivit děti vyráběly tučňáky z otisku své ruky, předškoláci ledního medvěda z kousků vytrhaného papíru, nejmladší kreslily tučňáka z předkreslené osmičky.

Ve Školáčku mladší děti vykreslovaly tučňáka pomocí políček s číslicemi 1 - 4 s určenými barvami. Předškoláci si zdokonalovali zrakovou schopnost při vybarvování tuleňů "zamotaných" do sebe.

Děti si protáhly tělíčka při přeskakování ker, stavěly iglú z molitanových kostek. Předškoláci perfektně zvládli sestavit puzzle s tématikou zvířat žijících na jižním pólu.