Sovičkové jablíčkování.

Publikováno 16. října 2022 v kategorii MŠ Pohádka.

Koulí se červené jablíčko strání,

ježek se raduje, takové shání.

Jablíčko zůstalo před ježkem stát,

hopsasa, hejsasa, ježek je rád...

A ve třídě Sovičky se jablíčka koulela o sto šest. Děti tu zkoušely nezvyklou techniku "Malování koulejícím se jablíčkem". Děti si touto technikou vybarvily papírová jablíčka a hrušky, které si vystřihly z tvrdého papíru. Technika je moc bavila, hodně se u ní nasmály. Hlavně, když koulející se jablíčko uteklo z krabičky, kde mělo zůstat a utíkalo a za sebou nechávalo barevnou stopu na stole, na rukávku, na legínkách, na židličce, a na podlaze až k umývárně. Stolek, židličky i podlahu jsme od barvy otřeli. Za oblečení se tímto rodičům omlouvám, ale věřím, že za zážitek dětí mi tu kapičku barvy odpustí. Děkuji😊.