MŠ Pastelka

Sklízíme dary podzimu!

Publikováno 19. října 2024 v kategorii MŠ Pastelka.

Uplynulý týden jsme v MOTÝLKÁCH zahájili motivačním příběhem Podzimní hostina, kterým jsme společně přivítali nové téma DARY PODZIMU!

Celý týden nás provázely tematicky zaměřené aktivity v centrech. Děti měly možnost vyzkoušet si hrátky s kaštánky, hmatový kufřík, podzimní digi koutek s Včelkou Bee-bot či si vyrobit dýnáčky.

V rámci mezinárodního programu EKOŠKOLA nás také čekaly různorodé výzvy na školní zahradě - sklidit poslední úrodu ze ŠZ a pochutnat si na ni, vyset zelené osení, zrýt záhony.

Zásluhou skvělé spolupráce třídy BERUŠEK a MOTÝLKŮ se nám to povedlo!

Velkou pomocí pro nás tento týden bylo centrum domácnost, kde děti krájely a připravovaly dobroty z podzimní sklizně ovoce a zeleniny pro ostatní kamarády ze školky.

Nakrájenou zeleninu pak děti odnesly paní kuchařce a ta nám ji nachystala jako přílohu k obědu.

Čtvrtek a pátek byl u MOTÝLKŮ dnem jablíček, od rána si děti nosily do třídy jablíčka, které později využily k tematickým aktivitám.

Sladkou tečkou na závěr, byl jablečný štrůdl a jablečné křížaly, na jejichž přípravě se opět podílely děti v centru domácnost.

Jablečný štrůdl, nám paní kuchařka během pobytu venku upekla a společně jsme si na něm po obědě pochutnali!

To vám byla ale dobrota :)