Setkání edukativní skupiny.

Publikováno 30. září 2022 v kategorii MŠ Pohádka.

Ve čtvrtek, ve třídě Sovičky, proběhlo první "houbové" setkání dětí a rodičů na edukativně stimulační skupině.

Nejprve jsme se přivítali písničkou. Před grafomotorickým cvičením jsme pomocí básničky procvičili prstíky a zápěstí. Správný špetkový úchop tužky jsme připodobnili k postýlce, kdy prostředníček je pod tužkou jako polštářek, ukazováček a palec jsou nahoře jako peřinka. Žlábek mezi palcem a ukazovákem je postýlka, ve které tužka leží. Ideální je, když konec tužky ukazuje na rameno.

Jemnou motoriku děti procvičily vytrháváním z papíru a se vzniklou houbičkou procvičily předložky před, za, nad, na, vedle vpravo, vlevo. Závějí z šály matematické pojmy hodně, málo, víc, míň, nic.

Zrakové vnímání jsme rozvíjeli skládáním rozstříhaného obrázku. Pro nácvik hlásky l se rodiče naučili logopedickou písničku ,,Bedla" na melodii Prší, prší a mohou si ji s dětmi zpívat.

My, děti i rodiče jsme se bavili při komunikační hře ,,Já mám, kdo má ".

Nakonec děti dostaly materiály k procvičování na doma, aby si rodiče mohli vyzkoušet, jak s dětmi pracovat při přípravách na školu.