SE SNĚHULÁČKY.

Publikováno 29. ledna 2023 v kategorii MŠ Pohádka.

Kosíci si celý týden povídali o zimním ročním období a o zimních aktivitách, hádali zimní hádanky. Dočkali se sněhové nadílky a užívali si sněhu na školní zahradě v podobě klouzání z kopce, stavění sněhuláků, házení sněhovými koulemi na cíl a odhrabováním sněhu. Naučili se nové zimní písničky a básničky, tančili jako „sněhové vločky“, procvičovali ladný pohyb a reakci na signál, cvičili jógu.

V centrech aktivit děti procvičovaly jemnou motoriku -vyráběly sněhuláky a kreslily pomocí zmizíku, stříhaly sněhové vločky, pomocí knoflíků zdobily sněhuláky, obkreslovaly a vystřihovaly rukavičky. Trénovaly i zrak hledáním rozdílů a nesmyslů na obrázku, plnily úkoly v Logico vzdělávacích deskách. V centru Hejbálek zase zdolávaly překážkovou dráhu a házely papírovými koulemi na cíl. Větší děti procvičovaly grafomotoriku a správných úchop tužky pomocí pracovních listů.

Vystřihování sněhových vloček.

Vyrábění sněhuláčků z papíru a látek.

Zdobení sněhuláčků a skládání puzzle.

Větší děti plnily úkoly v grafomotorickych listech a trénovaly správný úchop tužky.

Rozvoj zrakového vnímání pomocí výukových Logico destiček a hledání rozdílů na obrázku.

Kouzelné malování zmizíkem na inkoustem natřený papír.

Vyrábění rukaviček, obkreslování podle šablony, stříhání a lepení.