Schůzka Ekotýmu - Jídlo

Publikováno 13. listopadu 2022 v kategorii MŠ Vysočánek.

V úterý 8.11. jsme se sešli ve třídě Kuřátek. Společně jsme se přivítali, zvolili jsme si fotografy a zapisovatele, zakreslovatele. Děti hledaly po třídě usměvavé a mračivé smajlíky a po jejich nalezení jsme s jejich pomocí odpovídali na otázky, které se týkaly jídla. A jídlo bude tentokrát tématem naší Ekoškoly, bude nás provázet po celý školní rok. Po analýze otázek jsme se šli občerstvit svačinou od paní kuchařky. A když už jsme se posilnili, zahráli jsme si na veverky, které si dělají zásobu na zimu. Děti měly za úkol vylézt po štaflích, prolézt je a pomocí lana a rodiče seskočit dolů, vylézt na žebřiny, vzít oříšek z koše, svézt se po skluzavce, přeskákat přes molitánky a pomocí kladívka dopravit podél lana oříšek do cíle, kde si ho rozlouskly a snědly. Na závěr se ještě proběhly po balančních molitanech rodiče, rozloučili jsme se a teď už nás čeká s dětmi vytvořit přehled otázek, které nás budou provázet ve školním roce a plán činností na tento školní rok. Vše bude k vidění ve vestibulu školky na Eko-nástěnce.

Děkujeme všem dětem, rodičům i prarodičům za hojnou účast na schůzce Ekotýmu.