S POHÁDKOU V LESE A NA HOUBÁCH

Publikováno 26. září 2023 v kategorii MŠ Pohádka.

Kosíci se seznamují s novými kamarády a pravidly třídy. S přicházejícím podzimem se „ocitli“ v lese. Celý týden si povídali o lese, co vše v lese naleznou, osvojovali si poznatky o houbách, jaké máme druhy, zda jsou jedlé či jedovaté. Vydávali se na vycházky do přírody a na školní zahradě si hráli s přírodninami. Hráli pohybové hry, naučili se nové písničky a zacvičili si jógové pozice s pohádkou k danému tématu.

V centru Zkoumálek děti pozorovaly přírodniny.

Nejstarší děti plnily úkoly v pracovních listech. Procvičovaly úchop tužky, grafomotoriku a matematické představy.

V centru Barvička výroba houbiček z papíru. Procvičování stříhání, trhání papíru a lepení.

Děti hrály hry, vymalovávaly omalovánky a poznávaly barvy.

Obtahování hříbku, uvolnění paže, grafomotorický nácvik s říkankou.

Jógové pozice z lesa s vyprávěním (stromy,kameny, zvířátka-had,zajíc, jelen,vlk, medved,motýl a další). Procvičování správného dýchání do bříšek.