S indiány v jednom kole

Publikováno 30. srpna 2021 v kategorii MŠ Vysočánek.

Zdravíme všechny velké i malé

Tvoříme pro radost

Měsíc indiánů

Indiáni v jednom kole tvořili, pekli, vařili a soupeřili s dalším kmenem o prvenství v prérii.

TVOŘILI - tisk ruky - hlava indiána ( barevná péra )

zdobení indiána (lepení, stříhání)

PEKLI - indiánky - cukroví s ořechovou ozdobou (2 kmeny, suroviny, vykrajování)

VAŘILI - blátivá kuchyňka na školní zahradě (bizon na více způsobů)

Dva staré kmeny se hádaly a hádaly, hádaly se i o slunce, které svítilo nad prérií. Slunce se rozzlobilo a jednoho dne nevyšlo. Oba kmeny musely ujít dlouhou cestu, než si slunce udobřily a znovu se jim ukázalo.

Soutěžily o to, který z nich je rychlejší, umí lépe lovit, střílet z luku,....jejich oceněním bylo získání barevných per. Zvítězil kmen Mayů o jedno červené pírko. Avšak náčelníci obou kmenů vykouřili dýmku míru a kmeny se udobřily.

Slunce vyšlo a nadále jim nad prérií svítilo.

Měsíc indiánů se zítřkem ukončuje, protože nás čeká ZAČÁTEK NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU, na který se už společně těšíme.

Děkujeme všem, kteří s námi v MŠ Vysočánek trávili prázdniny, hráli si a tvořili. Byl to krásně strávený letní čas.

Hezké slunné dny všem

s pozdravem paní učitelky