Ruka orgánem hmatu

Publikováno 15. září 2021 v kategorii MŠ Vysočánek.

Milí velcí i malí.

Tvoříme pro radost

a to hned po ránu.

Jsme na začátku školního roku a hlavními tématy jsou kamarádství a vzájemné chování mezi dětmi.

S tím souvisí pocity, emoce a nálady dětí. Samozřejmě bychom si přáli, aby denně byly všechny děti spokojené, s úsměvem na tváři.

O svých emocích povídáme a snažíme se každému vyloudit úsměv na tváři.

Tady se nám úsměvy třída jenom hemží - veverky jsou šťastné, rády hrají pohybové hry.

Veverky jsou přirozeně soutěživé, pláč při prohře se nám podařil zcela vymýtit. Všechno má své pro i proti, možností dalších úspěšně zvládnutých her denně čeká několik, není důvod být smutný.

Radost nám přinesly i 3 nově připravené činnosti ve 3 centrech

centrum KOSTKY -     Postav věž z kostek. ( pomůcky montessori )

Tvoř jiné stavby tak, aby se stavba nezhroutila.

Kdy je věž nejvyšší?

Kdy je stavba nejstabilnější?

centrum POKUSY a OBJEVY - Poznávej hmatem tvary předmětů, hádej, co držíš. Jednodušší varianta byla, když děti věděly, jaké předměty mohou hádat.

Byly to předměty ze třídy, se kterými se děti denně setkávají. Měly zavázané oči. Moc je činnost bavila.

centrum MANIPULAČNÍ ČINNOSTI -     Zapnul by sis bundu všemi způsoby? ( pomůcky montessori )

V nabídce bylo 6 možností zapínání např. oblečení ( zavazování kliček, provlékání, menší knoflíky, větší knoflíky, zip, háčky).

Ručičky se praly statečně, ne vše se ale vydařilo. Opakováním to jistě ke zdárným výsledkům povede.

Před závěrečnou písničkou "AŤ JSI KDO JSI.."  jsme činnosti zhodnotili. Zástupci center popsali vyzkoušenou aktivitu, zdary a nezdary, vzájemnou pomoc, klady a zápory.

Bylo to fajn, děti byly spokojené, radost se na ně dívat. A teď HURÁ ven.

Hezké slunné dny všem

s pozdravem paní učitelky