MŠ Vláček

Představení žďárských souborů

Publikováno 1. dubna 2023 v kategorii MŠ Vláček.

Ve čtvrtek 30. března bylo pro všechny děti uspořádáno představení žďárských folklórních souborů Studánka, Bystřinka, Rozmarýnek a Kamínek doprovázených Horáckou a lidovou muzikou žáků ZUŠ. Děti se tak opět podívaly do Městského divadla a užily si vystoupení s názvem "Od pomlázky po dožínky", ve kterém se promítlo nesčetně lidových zvyků na venkově v období jara a léta. Děti tak shlédly pásmo vynášení Moreny, tradice Velikonoc i svatojakubské noci, pentlení máje i předávání dožínkového věnce hospodáři, aby byl rok úrodný. Vše bylo doprovázeno zpěvem lidových písní, říkadly i nádhernými místními kroji.