Práce na poli a na zahradě - zelenina

Publikováno 22. října 2021 v kategorii MŠ Vysočánek.

Tento týden jsme se s dětmi v Kuřátkách zabývali zeleninou a její sklizní.

• Děti se učily rozeznávat druhy zeleniny, popisovaly její barvu, proč je důležité ji jíst, poznávaly, kde roste.
  • Podle obrázků pojmenovávaly druhy nářadí a nástrojů, které potřebujeme při práci na zahradě a na poli.
  • V centrech aktivit si děti vyzkoušely kresbu tuší (zelenina) + anilinky, třídění luštěnin podle druhu, třídění zeleniny podle barev, grafomotorická cvičení, hru na makovičky, dodržování pravidel při stolní hře (jedeme na brambory). Přenášely brambory na lžicích, dokreslovaly brambory dle počtu, vážily a zaznamenávaly jejich váhu, krájely zeleninu a aranžovaly ji na talíře, tiskly brambory do pytle z tvrdého papíru.
  • Vytleskávali jsme slabiky v názvech zeleniny.
  • Naučili jsme se píseň Hlad a říkanku s pohybem Traktorista.
  • Zahráli jsme si psychomotorickou hru na sklizeň úrody, pohybovou hru Čáp ztratil čepičku a Vitamin honí bacila.
  • Zacvičili jsme si Lali jógu.
  • Venku jsme pomáhali s úklidem listí (hrabání a odvážení na kotoučích a tatrách).
  • Při procházce jsme hledali v zahradách nesklizenou zeleninu a pojmenovávali jsme ji.