Poznáváme se navzájem

Publikováno 7. září 2021 v kategorii MŠ Vysočánek.

Milí velcí i malí.

Tvoříme pro radost

Zdravíme Vás, naši příznivci, z 2. třídy MŠ Vysočánek.

Jsme třída VEVERKY. Jsme hbité, šikovné a snaživé veverky, které se snaží dozvídat se nové informace, učit se novým činnostem, poznávat nové kamarády a upevnit si pravidla soužití ve třídě.

Některé děti jsou v naší třídě nově příchozí, některé jsou ve třídě druhým rokem, s těmi nejstaršími se vidíme rokem třetím. Děti ve VEVERKÁCH tvoří skupiny - JITŘENKY, SLUNÍČKA a VEČERNICE.

Každá skupina má své výhody i povinnosti. Děti si je zažívají v každodenních činnostech.

Každý z dětí vlastní značku, kterou je označeno místo v šatně, postýlka k odpočinku, židlička u stolku, věšák s ručníkem v koupelně, věšák v převlékárně s pyžamem, slouží i k určení činnosti, kterou se bude dle center zabývat. Svojí značkou si veverka značí také své výtvory.

Zapamatování svých značek se veverky učily formou pohybových her, kdy hledaly svá hnízda na větvičce, chodily na návštěvy k jiným veverkám, musely se však vrátit do svého hnízda.

Denně se k upevnění značek a skupin vracíme, jména veverek si zapamatováváme a k tomu přibyla ještě pravidla, kterými se upevňují vzájemné kamarádské vztahy.

Veverky dělají ohromné pokroky v klidném odloučení od rodičů, v zapojení mezi ostatní veverky, v osvojení zajetých rituálů a zvyklostí.

Děkujeme za šikovné veverky.

Hezké slunné dny všem

s pozdravem paní učitelky