Povídání o ptáčcích.

Publikováno 3. října 2022 v kategorii MŠ Pohádka.

Ve třídě SÝKORKY jsme si celý týden povídali o ptáčcích, kteří odlétají do teplých krajin a proč. Poznávali jsme ptáčky na obrázcích, hádali o nich hádanky, také v jakého bychom se chtěli proměnit (sýkorka je krásně barevná, orel je silný a velký…).

Přečetli jsme si příběh ,,O poslední vlaštovce“. V centrech jsme si vyzkoušeli různé aktivity.

Kostky - děti skládaly z víček ptáčky.

Šikulka - omalovávaly, stříhaly, lepily vlaštovky.

Školáček - skládaly slova z písmen, grafomotorika - dráty pro vlaštovky, obtahovaly podle teček vlaštovky.

Zkoumálek – foukání, co je těžší.

Zahráli jsme si hru ,,Čáp ztratil čepičku", proletěli se jako ptáčci, chodili po laně – drátě. Přebírali do mističek semínka podle druhu a naučili se písničku ,,Vlaštovičko, leť“.

Při hře ,,Ptáčku, zazpívej“ se děti poznávaly podle hlasu.