MŠ Srdíčko

"Povídám, povídám pohádku,.."

Publikováno 20. listopadu 2023 v kategorii MŠ Srdíčko.

Dopoledne s Večerníčkem

Děti ze třídy Ježeček si užívaly dva listopadové týdny s tématem „Povídám, povídám, pohádku“, které jim přineslo spoustu zajímavých aktivit. Jednou z nich byla návštěva žďárské knihovny.

Ve dveřích dětského oddělení nás přivítala usměvavá knihovnice paní Soňa, která nás zavedla do jeho části, kde se pravidelně konají například autorská čtení a jiné pořady. Program, který si knihovnice pro děti připravila měl název „Písničky z večerníčků“. Hned v úvodu si děti s papírovými čepicemi na hlavách poslechly a zazpívaly televizní znělku, dále v kroužku na koberci hádaly podle scén na plátně večerníčkové postavy a společně si zazpívaly a zatančily na některé melodie.

Další v pořadí byla zábavná hra na hledání správných dvojic z těchto pohádek, která děti moc bavila a zakončila tak prima dopoledne ve společnosti knížek a pohádek.

Na závěr jsme paní knihovnici písničkou a potleskem poděkovali za její snahu a zábavný program, který určitě navnadil děti k návštěvě knihovny do té doby, než bude tato instituce procházet rekonstrukcí.