Pouť jsme vnímali všemi smysly

Publikováno 21. května 2024 v kategorii MŠ Pohádka.

Na pouť jsme se všichni moc těšili, povídali si o ní a byli jsme se na atrakce podívat   .

Kromě pouťového očekávání jsme se také věnovali smyslovému vnímání. Děti z Vrabčáků rozlišovaly základní lidské smysly a jejich orgány, zjišťovaly, jak a čím nám v běžném životě pomáhají a slouží. Vše zábavnou a hravou formou. Společně jsme si zahráli sluchové a dotykové hry, určovali vůně a chutě. V centrech aktivit si děti mohly vyrobit pouťový balónek, zkusit práci s foukacími fixy, skákat na trampolíně, hledat tvary podle stínů. Přikládaly barevné kamínky do obrázků, hrály na hudební nástroje. Předškoláci určovali množství a cvičili pravolevou orientaci.

Při společném sestavování obrysu kamaráda PET víčky děti pěkně spolupracovaly a dílo se podařilo   .

V přírodní zahradě děti hledaly voňavé bylinky a květy a ozdobily šnečky.