MŠ Vláček

Podzimní činnost EKOtýmu

Publikováno 30. listopadu 2023 v kategorii MŠ Vláček.

V průběhu podzimních měsíců se opět zaktivizoval vláčkový EKOtým, který zvládl shrabat všechno listí (skoro), udusat kompost, zužitkovat poslední vypěstovanou zeleninu a zazimovat vyvýšené záhonky.

Kromě toho jsme zvládli schůzku velkého EKOtýmu, který se tentokrát sešel 30. října. Pro školní rok 2023/24 jsme zvolili téma Přírodní prostředí - ZAHRADA. Společně jsme naplánovali cíle našeho snažení, rozdělili si role, zanalyzovali dosavadní činnost pomocí smajlíků a naplánovali činnosti, které budeme společně s dětmi postupně zdolávat. Děti si za pomoci rodičů vytvořily vlastní lucerničky zdobené barevným listím a snědly připravenou svačinku do posledního drobečku. Pak jsme se vydali na školní zahradu, kde jsme se pokusili odhalit tajemství podzimního Království stromů. Za pomoci světýlek z vytvořených lucerniček si nakonec každé z dětí odneslo svůj nalezený poklad domů.