podzim všemi smysly

Publikováno 15. října 2021 v kategorii MŠ Vysočánek.

Milí velcí i malí.

Tvoříme pro radost

Ovocnou ochutnávku následovala tvorbou bio smoothie, kdy se pokračovalo ve spotřebě a konzumu plodů našich zahrádek.

Začalo se krájením zelenin , mixováním a ochutnávkou. Bez přídavku cukru se však tento druh smoothie zdál dětem méně sladký a ne všem šmakoval. Ale i chutím se musíme učit a bez zkoušení se to nenaučíme.

Připravený zeleninový nápoj byl postupně doplněn o ovocnou složku. Nápoj zesládl a chutě se zjemnily.

Radost to dětem očividně udělalo.

Po dobrém hodování přišel  čas na písničku.

Písnička ( říkanka ) o bramboře, o ježkovi, kdy se všichni kamarádi seběhnou u klavíru a společně notují.

Protože často doprovázíme písničky a říkanky pohybem, šilo to s nimi, jen vyskočit a zadovádět.

A vyrážíme do terénu

Děti se po proběhnutí po zahradě dožadují poslední dobou hrabiček, lopat a košťat.

Pracovní duch jim nechybí, hrabou a zametají, tvoří hromady, sváží opadanou zeleň ke kompostéru a nejsou k zastavení.

Hrají si ale i na kino, domácnost a pokračují v tréninku cyklistiky.

Po obědě a odpočinku se večernice ( děti předškolního věku ) rády uchylují k soustředěné činnosti stříhání, skládání a lepení draka.

Ten nás říkankou "Draku, ty jsi vážně drak" brzy zanese na DRAKIÁDU o pondělním odpoledni.

Tak takhle vypadá jeden z běžných všedních dní.

Hezké slunné dny všem

s pozdravem paní učitelky