Podzim v lese- ježek Bodlinka

Publikováno 19. září 2024 v kategorii MŠ Pohádka.

Celý týden děti ve třídě doprovázel maňásek ježek Bodlinka, se kterým si děti povídaly o jeho životě-potravě, žití, vlastnostech.....posilovaly vztah k přírodě, k ochraně přírody a učily se vnímat její krásu.

Hrály pohybové hry- Ježčí pozdrav(dupání), Ježčí zásoby, Pozor liška, Kdo je ježek?

Cvičily zdravotní prevent. cvičení a jógu zvířátek-ježek, medvěd, jelen...

Říkanky s pohybem, hmatové hry a masírování míčkem "ježečkem" sebe i svého kamaráda, cvičení na ploché nohy.

Děti se postupně seznamovaly s centry aktivit, kde si vybíraly úkoly- kolíčkohraní, stavěly klec z magnetické stavebnice, dramatizovaly za pomocí čepiček zvířátek, zapichovaly do obrázku ježka párátka-bodlinky, skládaly ježka z papíru, ťupkaly barvami a grafomotorika- rovná čára.

Prohlížely si v knihách a zdolávaly překážkovou dráhu-chodník bosou nohou.