Podzim má svá kouzla

Publikováno 5. října 2021 v kategorii MŠ Vysočánek.

Milí velcí i malí.

Tvoříme pro radost

Podzim je nádherné téma, které lze prolnout  mnoha a mnoha činnostmi.

Hned po ránu tvoříme společně na velkém formátu pomocí barev. Obraz je společný, každý do něj přispěje vlastní tvorbou ptáčků, pavouků, ježků, lesních zvířat - vždyť jsme přece v lese.

Do lesa jsme se také dnes vydali.

To abychom se nadýchali čerstvého vzduchu, slyšeli šum listí ve větru,  viděli podzimní změny lesa a nasbírali přírodniny, které se chystáme v dalších dnech pozorovat.

Před vycházkou se děti podělily o některé činnosti, které se jim velmi dařily.

V pondělí jsme si četli příběh o výrobě krmítka, dnes jej děti tvořily pomocí malých hřebíčků a dřevěných dílků. Zítra už to bude naostro s opravdovými hřebíky, kladívky a kusy dřeva.

manipulační činnosti -

Připomínáme si odlety ptáčků a také ptáčky, kteří u nás zůstávají. Vlaštovky a písničky o nich nás provázejí každým dnem, zpíváme moc rádi.

Děti tvoří ptáčky ale jakékoli dle své fantazie.

ateliér -

Nejstarší děti se pustily do řešení pracovních listů. Jeden byl zaměřen na určení počtu daných podzimních obrázků a jejich vybarvení. Druhý list počítal se správným určením počtu slabik slov dle obrázků.

Večernice se s úkoly popraly dobře, budeme ale pilovat správný úchop psací potřeby a dodržení přesnosti vyplnění obrysů.

knihy a písmena -

V dalších dnech se pustíme do výroby ptačích budek (ponk je přichystán), do pečení dýňového koláče, do ochutnávky ovoce a zeleniny a do smažení bramboráků.

Zítra ještě zhlédneme pohádku Chaloupka na vršku - příběh o svatém Václavu.

O svatém Václavu jsme povídali.

Je důležité zmínit se o státních svátcích, jejich významu a osobnostech samotných. V daném příběhu je historie svatého Václava popsána, od jeho jména i název jedné z hub. Houba nás zavádí do lesa a s lesem se pojí naše téma. Ideálně prolnuté spojovacími nitkami.

Těšíme se na další dny.

Hezké slunné dny všem