Plody podzimu

Publikováno 7. října 2022 v kategorii MŠ Vysočánek.

Tento týden jsme měli obzvláště poznávací. Hned v pondělí začaly děti pracovat v centrech aktivit. Vytvářely si šneky z plastelíny s ulitou z kaštanu v manip. činnostech, v dílně vyráběly ježka z kaštanu, v pohybu si masírovaly nožky a přenášely kaštany pomocí nohou, v knihách a písmenách hledaly správná písmena a skládaly slova, obtahovaly čáry padajícího listí a v kostkách vytvářely nádobu na kaštany, tak, aby nám nepropadly.

V úterý nás navštívili pejsci a ukázali nám, co všechno umí (článek a foto později).

Ve středu jsme podle větviček a plodů poznávali, co je co, jak se plod jmenuje a na čem roste a vypravili jsme se do přírody sbírat kaštany a lupení na lisování, také jsme si zahrály hru Na pány vichrů.

Ve čtvrtek čekala předškolní děti příprava na školu a společně jsme opakovali plody a stromy či keře, vytleskávali jsme slabiky a učili jsme se novou podzimní píseň. Poté nás na zahradě čekalo zahájení projektu Cvičíme se Sokolem, kdy jsme sportovali i s využitím kaštanů( foto a článek později).

Pátek jsme opět zakončili prací v centrech aktivit, tentokráte více zaměřeného na oříšky. V domácnosti děti louskaly ořechy (následná společná ochutnávka), v pokusech zkoušely frotáž listů pomocí voskovky, v ateliéru malovaly podzimní strom, v kostkách stavěly strom ořešák, v knihách hledaly stromy, plody a listy či jehličí - pexetrio, v pohybu si zahrály na veverku, která si dělá zásoby na zimu a přenášely ořechy na lžíci po dráze. Někdo pracoval v jednom centru, někdo jich stihl více, ale každý si zaslouží pochvalu za pilnou práci v centru, které si vybral.