MŠ Srdíčko

Plesohrátky ve "Veverce"

Publikováno 10. března 2022 v kategorii MŠ Srdíčko.

Děti ze třídy Veverka pilně trénovaly od poloviny února etiketu podle pana Špačka-správné stolování, pěkné chování mezi sebou, učily se mazurku a valčík. Jejich úsilí bylo korunováno v úterý 1.března, kdy jsme v závěru masopustního období uspořádali ,,1.veverčí ples“.

Holčičky se proměnily na půvabné slečny a z kluků se mávnutím proutku stali plesoví šviháci.

Pod vedením mistra ceremoniáře s jeho pomocníky tanečníky byl ples zahájen polonézou, následovala mazurka, promenáda s módní přehlídkou plesového oblečení a společný ptačí tanec.

Pro uvolnění a radost jsme utvořili dlouhý vláček a projeli se s tradiční písní ,,Jede, jede mašinka“ a na závěr tancování, hudba a píseň z filmu Madagaskar ,,Já tak rád trsám, trsám“ ukázala, jakých tanečních schopností a kreativity jsou děti schopné.

Mezitím se připravovala bohatá tombola, kterou bylo možné realizovat díky štědrosti rodičů .

Děti si vylosovaly čísla, procvičily trochu té matematiky a pak už čekaly s napětím, jaký dáreček na ně čeká.

Zamlsaly si při závěrečném rautu a pak už jen odpočívaly po náročném plesohraní.