PALEČEK A JEHO KAMARÁDI

Publikováno 16. září 2021 v kategorii MŠ Pohádka.

„ Mámo, usmaž koblížky……“. Děti ze třídy KOSÍCI se po prázdninách přivítaly s novými kamarády. Učily se veršovanou pohádku od F. Hrubína, kterou si hezky zdramatizovaly. Procvičovaly názvy jednotlivých prstů pomocí prstových loutek. Stavěly z různých kostek naší školku a domečky pro kamarády. Hrály námětové hry a trénovaly pojmy: velký, malý, větší, menší, nejmenší. Větší děti kreslily svého oblíbeného kamaráda, trénovaly stříhání, plnily úkoly v grafomotorických listech a upevňovaly si správný úchop tužky. Menší děti otiskovaly své dlaně, vymalovávaly a využily různých skládanek. Na vycházce poznávaly jehličnaté stromy. Na školní zahradě cvičily a hrály fotbal a využily pískoviště k různým stavbám.