Ovocný týden Kosíci

Publikováno 22. září 2024 v kategorii MŠ Pohádka.

Děti z Kosíků si tento týden vyprávěly o ovoci, sezónním podzimním ovoci, hrály pohybové hry, tančily, učily se nové písničky a říkanky, rytmizovaly. Procvičovly jemnou motoriku v centrech aktivit, rozpoznávaly barvy, tvary, vyráběly z papíru a také trénovaly stříhání. A co děti nejvíc bavilo? Krájení a sušení jablíček na křížalky .

Provlékání červíčka jablíckem - rozvoj jemné motoriky.

V Kostičce děti poznávaly a skládaly ovoce, do zavařovacích sklenic přiřazovaly správné tvary jablíček.

V Barvičce větší děti vyráběly jablíčka a hruštičky z papíru,  trénovaly stříhání, vytrhávací techniku a lepení. Menší děti pomocí vatových tyčinek vyťupkávaly tvar ovoce a tiskaly jablíčka.

Skládáním jablíček podle barev, procvičování barev a jemné motoriky.

Poznávání ovoce podle obrázového materiálu a podle vlastních smyslů.

Krájení jablíček a skládání do sušičky na ovoce - sušení na křížaly.

Při pobytu venku děti poznávaly ovocné stromy a plody podzimu, byly poučeny o nebezpečí neznámých rostlin, bobulí a hub. Hrály pohybové hry na louce a pohrály si na Farských humnech.