O veliké řepě

Publikováno 24. října 2022 v kategorii MŠ Vysočánek.

Tento týden se děti v Kuřátkách učily v tichosti naslouchat při četbě pohádky, vyslechly si i zveršovanou variantu - povědomí o rýmu. Zdramatizovaly si pohádku hned v pondělí na zahrádce, poté ještě v centru dramatiky a pro velký úspěch ještě ve čtvrtek místo zrušených Popálek. Také jsme si povídali o tom, proč je prospěšné jíst zeleninu a ovoce, třídili jsme druhy na ovoce a zeleninu a pracovali jsme v centrech aktivit. Napři. si děti vyzkoušely tiskání červenou řepou, obtisky jablek, krájení a ochutnávání čerstvé červené řepy, modelování ovoce, tvorbu jablek pomocí pet víček a obručí, piknik pro panenky, plyšáky ze zdravých potravin z kuchyňky, třídění ovoce dle barev, počtu, hledání pohádky O řepě v knihách a zjistit, ve které z nachystaných se pohádka nenachází, posloupnost pohádky O řepě, kresba pohádky O řepě, či jen řepy, mozaiková řepa....