PTÁČCI V ZIMĚ.

Publikováno 26. ledna 2023 v kategorii MŠ Pohádka.

Ve třídě Sýkorky jsme si celý týden povídali a četli o ptáčcích, kteří už dávno odletěli do teplých krajin a hlavně o těch, kteří u nás zůstávají přes zimu.

V centru Kostky a doprava děti skládaly krmítka z víček, tyčí a kostek.

V Chytré hlavičce vyráběly krmítka z různých druhů stavebnic a z hříbečků.

V Šikulkovi mladší děti otiskovaly ruku – kos, starší děti vyráběly krmítka ze špachtlí a vystřihovaly ptáčky.

Také navlékaly buráky, lepily vlašské ořechy, zapichovaly slunečnice do jablka, vyráběly směs pro ptáky.

Ve Školáčkovi skládaly slova, hledaly stíny ptáčků, obtahovaly a vykreslovaly ptáčka.

Sluch si procvičily při hře ,,Ptáčku, jak zpíváš?“. V centru Pokusy zkoumaly peří a porovnávaly. Během týdne tancovaly,,Vzal vrabeček na taneček sýkorku“ a hrály hru ,,Přiletěla vrána“.             V závěru týdne zavěsily své výrobky na stromy na školní zahradě.