Nový prostor, nové možnosti

Publikováno 9. září 2021 v kategorii MŠ Vysočánek.

Milí velcí i malí.

Tvoříme pro radost

U veverek se stále něco děje.

Už od samého rána tvoří a staví, rozvíjejí svá nová kamarádství a věnují se tomu, na co se hned po ránu těšily.

Po ranních rituálech se protáhnou, zasportují, prohýbou svá hbitá těla. K tomu někdy využívají ornament nalepený na koberci, který je vždy vyobrazen k danému tématu.

Dnes je to velká větev, která má 25 větviček pro 25 veverčích hnízdeček. Veverky se tak mohou stěhovat, zahrát si "Veverky, veverky, stěhujte se" ( škatule, škatule, hejbejte se), procvičit pravolevou orientaci, chůzi na čáře, přeskoky...

Na proběhnutí po zahradě se těšíme každý den, slunné dny nás lákají ven.

Děti si umí udělat pohodlí i venku.

Prošli jsme se ale už i do ulic dané městské části. Poprvé jsme oblekli vesty, utvořili dvojstup, řekli několik základních pravidel a vyrazili jsme.

Budeme trénovat, ono si to sedne.

Každý den je moc fajn.

Děti jsou spokojené, slz ubývá, kamarádství se prohlubují.

Hezké slunné dny všem

s pozdravem paní učitelky