Návštěva včelařů v MŠ

Publikováno 23. dubna 2023 v kategorii MŠ Pohádka.

Ve čtvrtek 20. 4. nás navštívili v MŠ včelaři. Děti se dozvěděly mnoho zajímavého ze života včel, např. kde stojí úly, vývoj včel, jak se včely rozmnožují, jak dlouho žijí, co nám dávají, čím se v zimě přikrmují. Mohly si prohlédnout včelí úl, pomůcky, které včelaři při své práci potřebují. Velmi se jim líbilo zkoušení včelařského klobouku. Nejvíce je zaujaly živé včely ve skleněném okně. Včelí královna se některým odvážlivcům procházela po prstíku. Děti na závěr dostaly omalovánky nebo pexeso a nafukovací balónek s motivem včelky. Beseda byla poučná a děti si odnesly spoustu zajímavých informací o včelkách.