MŠ Vláček

Návštěva Regionálního muzea

Publikováno 14. prosince 2022 v kategorii MŠ Vláček.

V úterý 6. prosince navštívily děti ze všech tříd Moučkův dům, kam zavítal také Mikuláš s čertem a andělem. Od andílka se dozvěděly zajímavosti o historii mikulášské tradice a neobvyklých zvycích u nás i ve světě.  Následně je čert Kamílek odvedl do starého obchůdku a seznámil s dobrotami, na kterých si o tomto svátku pochutnávaly děti v dřívějších dobách: jablíčka, křížaly, vlašské ořechy, cukrkandl, peprník nebo Teufelscheisse (pendrek). Všichni byli překvapeni, jak velmi chudou nadílku děti dříve dostávaly. V horním patře na nás čekal Mikuláš, který nás vyzkoušel, zda si z povídání anděla a čerta něco pamatujeme, a zda si zasloužíme odměnu. Naoplátku jsme mu pověděli krásné básničky.