MŠ Pastelka

Venku i v tělocvičně

Publikováno 31. ledna 2022 v kategorii MŠ Pastelka.

Zimní počasí využíváme mimo jiné také k procházkám do okolí MŠ,
 zvláště na zámecká nádvoří, kde si užijeme i pohybové aktivity.

Hry se stopami, stavby ze sněhu i veselé dovádění.

Cestou pozorujeme změny v okolí. Nedávno jsme měli možnost vidět kácení stromů u zastávky MHD.
Chvíli jsme pozorovali ořezávání větví a když jsme se vraceli stejnou cestou zpátky do školky,
tipovali jsme, jestli ještě bude strom stát nebo už bude pokácený.
Měli jsme pravdu všichni, protože kmen stál ještě z půlky na svém místě :-))

V rámci projektu SE SOKOLEM DO ŽIVOTA také využíváme tělocvičnu na ulici Dvorská.
U tělocvičny nás přivítal trochu strašidelný duch, ale děti se ho nebály a tak jsme se s ním vyfotili.
V tělocvičně si děti nejprve zaběhaly, aby si prohřály svaly, zahráli jsme si pohybové hry
a pak už jsme nastoupili k zahájení cvičení a plnění úkolů.
Děti si vyzkoušely běh, při kterém jsme jim měřili čas, dále poskoky snožmo, poskoky na jedné noze,
hod na cíl a skok do dálky z místa. Děti si zkusily vzájemně změřit, kolik skočily.
Na závěr si ještě vyzkoušely střelit míček do branky florbalovou hokejkou.